04. 05. 2018

Tradičná národná púť na hore Butkov

Pozývame Vás na Tradičnú národnú púť do Skalného sanktuária Božieho milosrdenstva na Hore Butkov.
Na tradičnej májovej púti v Skalnom sanktuáriu Božieho milosrdenstva požehná dňa 19. mája 2018 žilinský biskup Tomáš Galis kamennú sochu Panny Márie – Matky milosrdenstva.

Socha s podstavcom je vysoká 9 metrov a stane sa novým mariánskym monumentom na Slovensku. Sochu Matky milosrdenstva, ktorá je obklopená scenériou skál a krásnou Božou prírodou vytvoril akademický sochár Vladimír Višváder z firmy Villard Bratislava.

Organizátorov tisícov pútnikov, tj. desiatok autobusov zo Slovenska, Česka a Poľska prosíme, aby v záujme dobrej organizácie, vopred oznámili počet autobusov na Nadáciu AGAPA (MT 0915 795 821, resp. na e-mail barcik.a@pcla.sk).
 

Úvodný program

Krížová cesta na hore Butkov
  • 13.10 h Modlitba krížovej cesty Božieho milosrdenstva od chaty Muflónka nad Ladcami do Skalného sanktuária Božieho milosrdenstva so speváckym sprievodom Hanky Servickej, speváčky ľudových a duchovných piesní, speváckych zborov z Horehronia, Podpoľania a Rajeckej Lesnej.

Hlavný program

Skalné sanktuárium Božieho milosrdenstva na hore Butkov
  • 14.55 h Úvodná pieseň 
  • 15.00 h Modlitba korunky Božieho milosrdenstva
  • 15.15 h Mariánska pieseň
  • 15.25 h Sprievod kňazov k soche Panny Márie - Matky milosrdenstva
  • Požehnanie monumentálnej sochy Panny Márie - Matky milosrdesntva
  • 15.30 h Svätá omša
Pred aj počas svätej omše bude vysluhovaná sviatosť zmierenia.
Doprava väčšiny účastníkov (okrem tých, ktorí prídu peši od chaty Muflónka, kde zaparkujú svoje osobné auta) sa zabezpečuje autobusmi z jednotlivých farností podľa vopred určeného časového plánu odjazdu autobusov, ktoré sa v stanovenom čase dostavia na spodnú etáž lomu.

Autobusy s prichádzajúcimi pútnikmi, ktorí sa nezúčastnia modlitby Krížovej cesty sa dostavia na spodnú etáž lomu cca od 13.30 do 14.15 h. Odtiaľ je odchod autobusov do Skalného sanktuária organizovaný najneskôr o 14.30 h.

plagat na sv omsu maj 2018 hi res.jpgNávrat späť